دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی پیامی ضمن تبریک روز جهانی گمرک ...
 دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی پیامی ضمن تبریک روز جهانی گمرک ...

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، متن پیام وزیر اقتصاد به شرح زیر است:
گمرک جمهوری اسلامی ایران با همکاری سایر دستگاه های اجرايي و با تلاش شبانه روزی نیروی انسانی توانمند خود، در حفظ و حراست از مرزهای اقتصادی کشور، خدمات قابل توجهی را به مردم شریف ایران اسلامی و فعالان اقتصادی بويژه در حوزه صادرات و واردات ارائه می نماید.
بدون تردید تلاش برای تحقق ماموریت ها و وظایف خطیر این سازمان راهبردی جزء با بكارگيري فناوري هاي نوين از جمله هوش مصنوعی و سيستم هاي هوشمند در محیطی دانش بنیان میسر نخواهد بود.
از این‌رو طی سال‌های اخیر اولویت فعالیت های گمرک‌ به اجرای طرح‌ها و برنامه‌های متکی بر روش‌های الكترونيكي و هوشمند معطوف شده‌ است که حاصل این تلاش‌ها، توسعه موفقيت آميز سامانه‌های الکترونیکی به منظور روان‌سازی فرآیند ترخیص کالا، کاهش و حذف مراحل اضافی تشریفات گمرکی و کاغذ  از چرخه عملیات فنی و اداری، حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان از طریق ارائه تسهیلات و خدمات گمرکی آسان، شفافیت و ارتقای سطح سلامت اداری، تشدید مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر، افزایش كارايي و اثربخشي تعامل و هماهنگی بین گمرک و سازمان‌های همکار، مناسب‌سازی شرایط برای بهبود فضای کسب‌وکار و... می باشد.
لذا انتظار مي رود پيشرفت هوشمند سازي گمرك با  اجرای برنامه‌های عملياتي كارا  و موثر با شتاب هر چه بيشتر  ادامه يابد.
فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تبریک ۲۶ ژانویه روز جهانی گمرک ، از عموم کارکنان و مدیریت گمرک جمهوری اسلامی ایران که در سنگر حفاظت از  مرزهای اقتصادی و تجاري  كشور، متعهدانه به خدمت مشغولند، قدردانی نموده و  توفیق این عزیزان را در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور از خداوند متعال خواهانم.

فرهاد دژپسند
وزیر امور اقتصادی و دارایی