اظهارات وزیر اقتصاد در نود و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی: هركس فسادی را در حوزه وزارت اقتصاد اعلام كند و در قوه قضائیه منتهی به صدور حكم شود از این وزارتخانه جایزه خواهد گرفت
 اظهارات وزیر اقتصاد در نود و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی: هركس فسادی را در حوزه وزارت اقتصاد اعلام كند و در قوه قضائیه منتهی به صدور حكم شود از این وزارتخانه جایزه خواهد گرفت

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بیان این مطلب اظهار داشت: مهمترین راهکار مبارزه با فساد ایجاد شفافیت از طریق تحقق اقتصاد هوشمند است، بدین معنی که رمز نجات اقتصاد ایران شکل گیری اقتصاد هوشمند است.

وی با بیان اینکه دوره اقتصاد دیجیتال به اتمام رسیده و اقتصاد هوشمند در حال بلوغ است تصریح کرد: تا زمان تحقق کامل اقتصاد هوشمند نباید دست روی دست گذاشت تا فساد بنیان های اقتصاد کشور را ویران کند بلكه بايد با همكاري يكديگر آگاه سازي و فساد را افشا كرد.

وي با ذکر مثالی به تبيين حساسيت فساد پرداخت و افزود:  فساد اقتصادی به مانند مورچه اي سیاه بر روی سنگی سیاه در شب تاریک مي ماند.

وی تاکید کرد: عبور از اقتصاد دیجیتال و سرعت بخشیدن به تحقق اقتصاد هوشمند نیازمند همکاری و عزم جدی بخش خصوصی بویژه اتاق های بازرگانی و اصناف است.

دژپسند با تاکید بر اینکه بر سر مبارزه با فساد تعارف نداریم و تا تحقق اقتصاد هوشمند راهبرد ما مبارزه جدی با فساد است، اظهار داشت: وزارت اقتصاد کریدور ویژه ای برای دریافت گزارشات مبارزه با فساد دارد.

وی ضمن بیان اینکه تا دو سال دیگر باید تمام فرآیندهای وصول مالیات در محیط اینترنت انجام شود، با اشاره به برنامه هاي گمرك در زمينه هوشمند سازي گمرك اظهار داشت: بر اساس تعهد رئیس کل گمرک، گمرک هوشمند تا هفته دولت سال آینده کامل خواهد شد.

در ادامه نود و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، موضوع پیگیری اجرای ماده 46 قانون رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین "بررسی بند (و) تبصره 5 قانون بودجه 98 و نحوه اجرای آن با موضوع تهاتر بدهی های دولت با بخش خصوصی از طریق اوراق تسویه خزانه" و "اجرای بند (خ) ماده(4) آیین نامه تضمین معاملات دولتی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث قرار گرفت.

1398/09/19