در جریان بیست و هشتمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد صورت گرفت؛ امضای تفاهم نامه همکاری بین انجمن بین‌المللی روابط عمومی‌ (Ipra) و سازمان بورس و اوراق بهادار
در جریان بیست و هشتمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد صورت گرفت؛ امضای تفاهم نامه همکاری بین انجمن بین‌المللی روابط عمومی‌ (Ipra) و سازمان بورس و اوراق بهادار

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، این تفاهم‌نامه در قالب یکی از برنامه‌های دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (فاینکس ۲۰۱۹)، به امضای فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و اسوتلانا استاوروا، رییس هیات مدیره انجمن بین‌المللی روابط عمومی به عنوان عالی‌رتبه‌ترین مقام این نهاد بین‌المللی رسید.
در این جلسه، "اسوتلانا استاوروا"، رییس هیات مدیره انجمن بین‌المللی روابط عمومی، چگونگی مبارزه با اخبار جعلی، چگونگی رساندن صدایی مشخص با وجود صداهای مختلف و نیز چگونه پیدا کردن مخاطبان هدف را از جمله موضوعات مهم مورد نظر در این انجمن دانست و گفت: با توجه به اینکه در سال های آینده هوش مصنوعی زندگی بشر را تحت تاثیر قرار می دهد توانایی پاسخ به چنین پرسش هایی با توجه به چالش های پیش رو امری ضروری است. 
وی افزود: اگر بخواهیم ارزش واقعی موضوعی را به مخاطب برسانیم، باید این موضوعات و چالش ها را مد نظر قرار دهیم و برای این کار نیاز به فراگیری مهارت هایی داریم.
استاوروا، در پاسخ به سوالی در خصوص ضرورت یافتن راه حلی برای حذف تحریم های سیاسی علیه برخی کشورها و بروز مشکلاتی برای این کشورها در حوزه های ارتباطاتی، اظهار داشت: "ایپرا" جانب سیاسی هیچ طرفی را نمی گیرد ولی این پیام را از طریق هیات مدیره ایپرا (ipra) پیگیری و خود را متعهد می کنم تا در خصوص مشکلات ارتباطی ایجاد شده متاثر از تحریم ،‌ ایپرا راه حلی سودمند برای هر دو طرف پیدا کند.
رییس هیات مدیره انجمن بین‌المللی روابط عمومی با ابراز امیدواری نسبت به حل مشکلات ارتباطاتی موجود ناشی از تحریم ها، تصریح کرد: تفاهم نامه همکاری بین انجمن بین‌المللی روابط عمومی (ipra)، اولین گام برای ارتباط بین اپیرا و ایران خواهد بود.
وی با اشاره به سابقه تاسیس انجمن بین‌المللی روابط عمومی خاطرنشان کرد: این انجمن که در سال ۱۹۵۵ میلادی تاسیس شد، تنها نهادی است که توسط سازمان ملل متحد تایید و در راستای اهداف این سازمان با آن همکاری دارد.
در ادامه نشست، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، حضور استاوروا را فرصت جدیدی برای همکاری با ایپرا دانست و گفت: ما علاقمند هستیم به رغم وجود وضع تحریم های یکجانبه و ظالمانه علیه کشورمان و مشکلات ناشی از آن،  این نوید را بدهیم که از امروز دریچه جدیدی برای همکاری مشترک میان ایپرا و شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد باز خواهد شد.
سیدمالک حسینی افزود: ما بر این باوریم که چالش برخی کشورها با ایران سیاسی است و به طور منطقی برای حل آن باید از ابزار و راه حل های سیاسی استفاده کرد و نه روش هایی که مستقیما مردم و زندگی روزمره آنها را نشانه می گیرد.
وی افزود: از مصادیق ساده و عیان اثر تحریم ها بر زندگی مردم عدم امکان مراودات مالی با سایر افراد و نهادها  در کشورهای دیگر است به گونه ای که اگر حاضرین در این جلسه بخواهند برای عضویت در ایپرا هم اقدام کنند به دلیل شرایط تحریم حتی امکان پرداخت چند ده دلار حق عضویت خود را ندارند.
حسینی در ادامه گفت: امیدوارم با امضای این تفاهم نامه بتوانیم ورود افراد حقیقی و حقوقی ایرانی را به انجمن بین‌المللی روابط عمومی تسهیل کنیم و بر این اساس منتظر نتایج مثبت این اتفاق در آینده هستیم.
وی در مورد روند رو به رشد هوشمندسازی در دنیا نیز گفت: هسته مهم در شکل گیری و ایجاد ارتباطات، انسان ها هستند؛ بنابراین باید اقداماتی را در جهت نظارت بر این هوشمندسازی لجام گسیخته در نظر داشته باشیم.
حسینی ابراز امیدواری کرد: انجمن بین‌المللی روابط عمومی بتواند فصل جدیدی در ارتباطات و تعاملات بین المللی نهاد های ارتباطی و فعالان عرصه روابط عمومی ایران با دنیا باز کند.
گفتنی است، معرفی سخنرانان و مربیان آموزشی از میان اعضای این انجمن برای رویدادها، امکان معرفی 5 اثر برتر به صورت سالانه به رویداد جایزه طلایی جهانی، دسترسی به آخرین رویدادهای برپا شده توسط این انجمن و دسترسی به مقالات و گزارش‌های این نهاد بین‌المللی از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.
این تفاهم‌نامه که زمینه فعالیت بین‌المللی و انتقال تجارب بین طرفین را در حوزه‌های مختلف به ویژه در حیطه اقدامات مرتبط با ارتقاء سطح سواد مالی فراهم می کند، به عنوان نخستین تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین انجمن بین‌المللی روابط عمومی و یک نهاد ایرانی شناخته شده است.

1398/02/04