وزير اقتصاد در جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان عنوان کرد؛ بیشترین گلایه مردم، عدم اطلاع رسانی از وقوع سیل بود
وزير اقتصاد در جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان عنوان کرد؛ بیشترین گلایه مردم، عدم اطلاع رسانی از وقوع سیل بود

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دكتر فرهاد دژپسند با بيان اينكه سیل اخیر درحالی اتفاق افتاد که بسیار سنگین تر از تجربه سيل سال ١٣٨١ بود، افزود: اين سيل خسارت بسیار کمتری به مردم وارد کرد.
وی با اشاره به اینکه مدیران به شدت درگیر این حادثه تلخ بودند، اظهار داشت: مردم در شهرستان هاي گنبد و آق قلا نگران امنیت خانه های خود هستند.
وزیر اقتصاد در خصوص پیشگیری و پیش بینی این حوادث طبيعي، تصریح کرد: واحدهای مسکونی که بیمه بودند با حضور شخص مدیرعامل بیمه ایران در ناحیه امن قرار گرفتند.
 وی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ بیمه، گفت: از آنجا که اقتصاد استان بر پایه کشاورزی است، بیمه محصولات کشاورزی می تواند در این خصوص راهگشای کشاورزان استان باشد.
 دژپسند با تاكيد بر واگذاری وام و تسهیلات به سیل زدگان در راستای گذر از وضعیت فعلی، افزود: باید در این خصوص تعیین تکلیف شود، چراکه ساکنان مناطق سیل زده در بازپرداخت وام ها به مشکل برخواهند خورد.
وزير اقتصاد خاطر نشان كرد: علاوه بر لایروبی رودخانه ها باید در پی انجام برنامه ریزی طرح های بنیادی بلند مدت تر باشیم.
 دژپسند همچنین ضمن تاکید بر تغییر ساختار اقتصادی استان، اظهار داشت: برای این استان نیاز است چاره اندیشی اساسی طی برنامه های میان مدت متمایل به بلند مدت صورت گیرد.
1398/01/04